ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΝΗΠΙΩΝ ΣΧ. ΕΤΟΥΣ 2023 – 2024
Από αύριο 1η Μαρτίου ξεκινούν οι εγγραφές των νηπίων για το σχ. έτος 2023 – 2024.
Από αύριο 1η Μαρτίου ξεκινούν οι εγγραφές των νηπίων για το σχ. έτος 2023 – 2024.
Την Πέμπτη 23 Φεβρουαρίου και την Παρασκευή 24 Φεβρουαρίου, το νηπιαγωγείο μας επισκέφτηκε την Δημόσια Κεντρική Βιβλιοθήκη και πήρε μέρος στο πρόγραμμα: “Καλλιτέχνες εν δράση… Πάμε Λούνα παρκ… με το ζωγράφο Αγήνορα Αστεριάδη”. Τα παιδιά είχαν την ευκαρία να γνωρίσουν, να παρατηρήσουν, να αναρρωτηθούν, να αισθανθούν, να παίξουν, να διασκεδάσουν μέσα από τις αναφορές σε πίνακες του Λαρισαίου ζωγράφου.
Την Πέμπτη 2 Φεβρουαρίου 2023 πραγματοποιήθηκε ενημερωτική συνάντηση με θέμα: Ομαλή Μετάβαση από το Νηπιαγωγείο στο Δημοτικό. Ομιλήτρια της εκδήλωσης ήταν Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου κ. Άρτεμις Παπαδημητρίου. Στην εκδήλωση παραβρέθηκαν: ο Διευθυντής του 1ου Δημοτικού σχολείου κ. Απόστολος Μητράκας. οι εκπαιδευτικοί και οι γονείς του 18ου και 38ου Νηπιαγωγείου. Ευχαριστούμε όλους σας για την παρουσία.