37nipvolou's blog

Παρέχεται από το Blogs.sch.gr

Ενα project στην αυλή…

Μάι 20164

DSC01822Ενα project, που ξεκίνησε από μια ιδέα της Φανής τον Φεβρουάριο, και κινητοποίησε όλο το σχολείο.
Πραγματοποιήθηκε με την συνεργασία εκπαιδευτικών, γονιών, μαθητών και μαθητριών και ολοκληρώθηκε σταδιακά μέχρι τον Απρίλιο.

Ξεκινήσαμε με την ανεύρεση από τις ρόδες αυτοκινήτων, που, αφού βάφτηκαν σε ωραία παστέλ
χρώματα (εδώ η συμμετοχή των γονιών του σχολείου μας ήταν σημαντική), τοποθετήθηκαν σε διάφορα σημεία της αυλής μας.

Στην συνέχεια οι γονείς έφεραν εποχιακά λουλούδια,
μυρωδικά και βότανα, προμηθευτήκαμε χώμα και φυτεύτηκαν μαζί με τα παιδιά μέσα στις ρόδες.

Το αποτέλεσμα το χαιρόμαστε από τότε, σε πλήρη άνθιση (κυριολεκτικά) αυτή την εποχή..

DSC_0004

Ευχαριστούμε πολύ όσους συμμετείχαν για την πραγματοποίηση αυτής της ωραίας παρέμβασης στον αύλειο χώρο. Ευχαριστούμε, Φανή για την ιδέα και την επιμονή σου να πραγματοποιηθεί.

2 σχόλια στο άρθρο

“Ενα project στην αυλή…”

1. 26 Ιουνίου, 2016 στις 12:56       Μαρια Έγραψε:

Τέλεια συνεργασία κάθε χρόνο και καλύτερα καλό καλοκαίρι και να είστε πάντα δοτικοι και με ωραίες ιδέες φιλιά

2. 27 Ιουνίου, 2016 στις 06:51       37ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΒΟΛΟΥ Έγραψε:

Ευχαριστούμε πολύ, Μαρία! Η συνεργασία απαιτεί πολλούς, που πορεύονται στον ίδιο σκοπό. Καλό καλοκαίρι και σε σας. Με το καλό να ανταμώσουμε ξανά.