Φτιάχνουμε ελληνική χωριάτικη σαλάτα

Στα πλαίσια του eTwinning προγράμματος HEALTHYLAND, ΟΙ Μαθητές του προεραιτικού ολοήμερου τμήματος έφτιαξαν την ελληνική χωριάτικη σαλάτα παρέα με τους μαθητές του 28ου συστεγαζόμενου νηπιαγωγείου.

2724

Η δραστηριότητα αυτή επιλέχθηκε να πραγματοποιηθεί από τις νηπιαγωγούς Στέλλα Αργυρούλη 〈37ο Νηπιαγωγείο〉 και Ελένη Γκαζγκάνη 〈28ο Νηπιαγωγείο〉 καθώς η χωριάτικη σαλάτα, εκτός από θρεπτική είναι και χαρακτηριστική της ελληνικής κουζίνας και εύκολη στην παρασκευή της ώστε να μπορούν να τη φτιάξουν και τα παιδιά.

Η μικρή μας chef προετοίμασε τα υλικά και η παρασκευή της σαλάτας ξεκίνησε!

Η σαλάτα μας είναι έτοιμη να σερβιριστεί στους μικρούς μας μαθητές μαζί με το γεύμα τους. Τι ωραία που περνάμε στο Ολοήμερο!!!!

20170306_135016

Η δημιουργία της χωριάτικης σαλάτας έχει ανεβεί στην πλατφόρμα του eTwinning, για να γνωρίσουν και οι μαθητές των Ευρωπαϊκών σχολείων την περίφημη GRREK SALAD.

Σχόλιο (1)

Ευαγγελία Κάκκου12 Μαρτίου 2017 στις 19:17       Απάντηση

Πολύ ωραίο και προσεγμένο βίντεο! Μπράβο σε όλους!