Ετικέτα Ποιότητας για το έργο « Το Αειφόρο σχολείο που ονειρεύομαι»

Με Ετικέτα Ποιότητας βραβεύτηκε το εθνικό  eTwinning πρόγραμμα « Το Αειφόρο σχολείο που ονειρεύομαι», που πραγματοποιήθηκε κατά τη σχολική χρονιά 2015-16 από τους μαθητές του 37ου Νηπιαγωγείου Λάρισας, με την καθοδήγηση της νηπιαγωγού Στέλλας Αργυρούλη.

Ετικέτα Ποιότητας για το Αειφορο

Το έργο μας αξιολογήθηκε από την Εθνική Υπηρεσία eTwinning και διακρίθηκε λόγω της συνεργασίας και της αλληλεπίδρασης των συμμετεχόντων σχολείων στο πρόγραμμα σε επίπεδο εκπαιδευτικών και ιδιαίτερα σε επίπεδο μαθητών.Ένα ακόμη βασικό στοιχείο που ικανοποίησε την Εθνική υπηρεσία ήταν η χρήση των ΤΠΕ από μέρους μας, για την ενίσχυση της συνεργασίας και της επικοινωνίας των εταίρων αλλά και για την υλοποίηση του έργου. Συγχαρητήρια στους μαθητές μας!