Ετικέτα ποιότητας για έργο eTwinning

WISHES FOR FRIENDSHIP

Ετικέτα ποιότητας απέσπασε η Νηπιαγωγός Στέλλα Αργυρούλη και οι μαθητές της από την Εθνική Υπηρεσία  eTwinning για το έργο Multicultural Christmas and New Year wishes που υλοποιήθηκε στο νηπιαγωγείο μας κατά τη σχολική χρονιά 2015-16.

ετικετα

Το πρόγραμμα περιείχε αναρτήσεις στην πλατφόρμα του eTwinning  που αναδείκνυαν το σχολείο, την πόλη και τη χώρα μας. Πραγματοποιήθηκε γνωριμία με τα ήθη και έθιμα των Χριστουγέννων, δημιουργία παραμυθιών,ψηφοφορίες και συμπλήρωση ερωτηματολόγιων, ανταλλαγή καρτών και ευχών,  επικοινωνία Skype με συμμετέχοντα σχολεία της Ελλάδας και του εξωτερικού και στολισμός Χριστουγεννιάτικου δένδρου με κάρτες από την Ευρώπη.  Αντίστοιχη ετικέτα ποιότητας θα παραλάβουν και οι μαθητές  που εργάσθηκαν στο εν λόγω έργο. Συγχαρητήρια παιδιά για την αξιόλογη δουλειά!