Επικοινωνία με Δημοτικό σχολείο του εξωτερικού

Στα πλαίσια του eTwinning προγράμματος  “An apple a day keeps doctor away”, πραγματοποιήθηκε επικοινωνία Skype  μαθητών του νηπιαγωγείου μας, με μαθητές του δημοτικού σχολείου Özel Şahin okulları της Τουρκίας και την εκπαιδευτικό Gülşah GÜL.

Κατά τη διάρκεια της τηλεδιάσκεψης τα παιδιά αντάλλαξαν ευχές για καλή χρονιά και τραγούδησαν κάλαντα στη μητρική τους γλώσσα.

Η φιλία των δυο σχολείων συνεχίστηκε με ανταλλαγή καρτών και ευχών για καλή Πρωτοχρονιά. Με πολλή χαρά παραλάβαμε τις κάρτες των φίλων μας με τις υπέροχες ζωγραφιές τους, που τις συνόδευε ένα δωράκι έκπληξη: ένας σελιδοδείκτης ! Τους ευχαριστούμε πολύ κι ελπίζουμε να τους άρεσε και η δική μας κάρτα! Τη διοργάνωση της δράσης ανέλαβε η νηπιαγωγός Στέλλα Αργυρούλη.