αποχαιρετίσαμε και πάλι τα παιδιά της ΣΤ΄

SAM_3056SAM_3057άλλος ένας αποχαιρετισμός, άλλη μια χαρμολύπη για τα παιδιά της ΣΤ΄. Χαρά για το πέρασμα στη δεύτερη βαθμίδα της εκπαίδευσης και λύπη γιατί αφήνουν πίσω τις πιο γλυκές αναμνήσεις της πρώτης παιδικής ηλικίας.

Πάντα αυτές οι μέρες έχουν ένα ιδιαίτερο χρώμα , μια πολύ φορτισμένη συναισθηματικά ατμόσφαιρα. Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων φρόντισε να αποφορτίσει κάπως αυτή τη μέρα του αποχωρισμού με μια εκδήλωση χαράς και διασκέδασης στην αυλή του σχολείου. Αφού δόθηκαν τα αναμνηστικά στους μαθητές και τις μαθήτριες , ακολούθησαν διάφορα χάπενιγκς, χορευτικά παραδοσιακών χορών, παιχνίδια και τέλος το “σουβλάκι πάρτι” που στέφθηκε με επιτυχία παρά τον άστατο καιρό της ημέρας.

Αποδείχτηκε περίτρανα ότι όταν υπάρχει ομοψυχία και καλή διάθεση εκ μέρους όλων, τότε γίνονται τα θαύματα . Στη διάρκεια της γιορτής , κάναμε τη διαφορά , χορεύοντας και τραγουδώντας κάτω από τη βροχή ! Μπράβο στο Σύλλογο  Γονέων και Κηδεμόνων για τη βοήθειά του και την ενεργή συμμετοχή του σε όλες τις πτυχές της σχολικής μας ζωής !

‘ Ολγα Παπαργυρίου