ΓΙΟΡΤΗ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ ΑΠΟ ΤΗ Δ΄ΤΑΞΗ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΟΡΤΗ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ

Μια υπέροχη γιορτή για την επέτειο της 17ης Νοεμβρίου ετοίμασε και παρουσίασε η Δ΄τάξη του σχολείου μας, παρουσιάζοντας το έργο της Ευγενίας Φακίνου «Ντενεκεδούπολη» με την υποστήριξη της δασκάλας τους Δήμητρας Πετκοπούλου, της εκπαιδευτικού παράλληλης στήριξης της τάξης, Αντιόπης Παναγιωτίδου, του θεατρολόγου Χατζηκωνσταντίνου Κώστα, του μουσικού Μπαγλάνη Γιώργου και της εικαστικού Κατερίνας Μηλιώνη.

ΓΙΟΡΤΗ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ ΣΚΗΝΙΚΟ

Το έργο μιλά μεταφορικά για την καταπίεση της στρατιωτικής δικτατορίας του 1967 στη χώρα μας και τα γεγονότα που οδήγησαν στη φοιτητική εξέγερση στο  Πολυτεχνείο το 1973.

Μαζί με τα παιδιά της Δ΄τάξης τραγούδησαν και μαθητές και μαθήτριες από την Ε΄τάξη.

Η αφίσα-πρόσκληση της εκδήλωσης φιλοτεχνήθηκε από μαθήτρια της Δ΄τάξης.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και τους/τις εκπαιδευτικούς.

ΓΙΟΡΤΗ ΠΟΛΤΕΧΝΕΙΟΥ 1 1ΓΙΟΡΤΗ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ 2 1ΓΙΟΡΤΗ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ ΑΡΧΗ 2 1ΓΙΟΡΤΗ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ Δ ΑΡΧΗ 1ΓΙΟΡΤΗ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ Δ ΚΑΙ Ε 1ΓΙΟΡΤΗ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΕΣΓΙΟΡΤΗ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ ΥΠΟΚΛΙΣΗ 1