ΕΠΕΤΕΙΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΥ ΑΓΩΝΑ 2023

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ 23 blurΜΑΚΕΔ ΑΓΩΝΑΣ ΜΟΥΣΙΚΟΣviber image σημαια μακ αγωνας 3 viber image σημαιο μακ αγωνας 1 viber image σημαια μακ αγωνας 2 ΣΗΜΑΙΟΦΟΡΟΙ ΜΑΚ ΑΓΩΝ ΦΒ ΓΟΝΕΩΝ

Η Ημέρα του Μακεδονικού Αγώνα τιμάται κάθε χρόνο την πρώτη Κυριακή μετά την 13η Οκτωβρίου (ημερομηνία θανάτου Παύλου Μελά το 1904).

Το σχολείο μας τίμησε την επέτειο με ένα αφιέρωμα που ετοίμασε η Γ΄ τάξη με τη βοήθεια του δασκάλου της, κυρίου Στέλιου Ομήρου και το οποίο παρουσίασε τη Δευτέρα 16 Οκτωβρίου το πρωί. Η εκδήλωση πλαισιώθηκε με τραγούδια που επιμελήθηκε η μουσικός κυρία Σίσσυ Πλακωτή.

Την Παρασκευή 20 Οκτωβρίου η σημαιοφόρος και οι παραστάτες της Στ΄τάξης, για την Α΄ περίοδο σχολικού έτους 2023-24, κατέθεσαν στεφάνι στην προτομή του Καπετάν Κώττα στην πλατεία Μακεδονομάχων, συνοδεία του δασκάλου τους κυρίου Θόδωρου Ψαρόπουλου και του γυμναστή τους, κυρίου Γιάννη Καρανίκα.

Συγχαρητήρια σε όλες και όλους!