Έναρξη του προγράμματος του ΥΠ.Π.Ε.Θ με τον τίτλο : «Σχολικά Γεύματα»

Σας υπενθυμίζουμε ότι τη Δευτέρα 6 Μαΐου 2019 ξεκινά το πρόγραμμα του ΥΠ.Π.Ε.Θ : «Σχολικά Γεύματα». Υπενθυμίζουμε ότι με το πρόγραμμα αυτό τα παιδιά θα προμηθεύονται δωρεάν καθημερινά φαγητό, ψωμί, σαλάτα και φρούτο στα πλαίσια της Μεσογειακής Διατροφής.

Για τον λόγο αυτό κάθε παιδί που έχει δηλώσει συμμετοχή στο πρόγραμμα θα πρέπει να έχει μαζί του καθημερινά μια τσάντα πολλαπλών χρήσεων για να παραλαμβάνει τα πακέτα με τα φαγητά. Υπενθυμίζουμε ότι μόνο τα παιδιά που παρακολουθούν το Ολοήμερο Πρόγραμμα θα καταναλώνουν τα φαγητά στο σχολείο.

ΠΡΟΣΟΧΗ !

Για την 1η μέρα εφαρμογής του προγράμματος τα παιδιά που παρακολουθούν το Ολοήμερο Πρόγραμμα του σχολείου να έχουν μαζί τους φαγητό για αποφυγή απρόοπτων καταστάσεων.

Copyright © 2019. Με την επιφύλαξη όλων των δικαιωμάτων.