Γιορτή 17ης Νοεμβρίου 2018 στο σχολείο μας !

Όπως κάθε χρονιά έτσι και φέτος, το σχολείο μας τίμησε τη γιορτή της εξέγερσης του Πολυτεχνείου.

Η γιορτή της 45ης επετείου οργανώθηκε και παρουσιάστηκε στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του Σχολείου μας από τους μαθητές των Γ΄ και Δ΄ τάξεων με την καθοδήγηση και την επιμέλεια των εκπαιδευτικών Βεργέτη Ιωάννη και Κεντρωτή Ελευθερίας.

Σε έντονα συγκινησιακό κλίμα οι μαθητές μας μέσα από το χρονικό, τα ποιήματα, τα τραγούδια, τις προβολές και τις πλούσιες εικόνες, κατόρθωσαν να ζωντανέψουν τα θλιβερά γεγονότα της 17ης Νοέμβρη, να μας θυμίσουν συνθήματα της εποχής και να μας τονίσουν τη διαχρονικότητά τους.

Ιδιαίτερη μνεία θα πρέπει να γίνει στην κ. Παπαλεοντίου Μαρία που τραγούδησε στη γιορτή και καθοδηγούσε τους μαθητές στα τραγούδια και στον κ. Καλτουρουμίδη Παύλο που συνόδευε με το αρμόνιο τα τραγούδια, γονείς μαθητή του σχολείου μας οι οποίοι συμμετείχαν τόσο στις πρόβες όσο και στη γιορτή του σχολείου. Τους ευχαριστούμε θερμά για τη βοήθειά τους !

Αξίζει ένα μεγάλο ‘‘Μπράβο’’ σε όλους τους συντελεστές της γιορτή μας !!!

Δείτε εικόνες από τη γιορτή μας !

Copyright © 2018. Με την επιφύλαξη όλων των δικαιωμάτων.