Φοίτηση μαθητών ΣΤ΄ τάξης στο Γυμνάσιο για το σχολικό έτος 2024 – 2025

Αγαπητέ γονέα,

eggrafes gimnasioΣας ενημερώνουμε ότι η Διεύθυνση Δ.Ε Γ΄ Αθήνας εκκίνησε τη διαδικασία εγγραφής των μαθητών της (φετινής) ΣΤ΄ τάξης του σχολείου στα Γυμνάσια για το επόμενο σχολικό έτος 2024 – 2025.

Για τον λόγο αυτό καλείστε έως και την 14η Δεκεμβρίου 2023, ημέρα Πέμπτη :

• Να συμπληρώσετε και να αποστείλετε στη Διευθύντρια του σχολείου (μέσω της δασκάλας της ΣΤ΄ τάξης) τις Υπεύθυνες Δηλώσεις Στοιχείων Α΄ και Β΄ Κηδεμόνα. Θα συμπληρωθεί μία από κάθε κηδεμόνα του μαθητή.
  • Να προσκομίσετε (επίσης μέσω της δασκάλας της ΣΤ΄ τάξης) στη Διευθύντρια του σχολείου :

α) Πρόσφατο λογαριασμό ηλεκτρικού ρεύματος οικιακό τιμολόγιο οποιουδήποτε παρόχου

β)  Πρόσφατο λογαριασμό ΕΥΔΑΠ

γ) Ενοικιαστήριο κατοικίας μέσω Taxisnet

ή

δ) Σε περίπτωση φιλοξενίας την τελευταία υποβληθείσα φορολογική δήλωση (έντυπο Ε1, τέσσερις σελίδες) με διαγεγραμμένα τα οικονομικά στοιχεία, έτσι ώστε να γίνει επικαιροποίηση της διεύθυνσης μονίμου κατοικίας των μαθητών. Τα αποδεικτικά μόνιμης κατοικίας θα πρέπει να είναι στο όνομα ενός εκ των δύο κηδεμόνων. Όσοι μαθητές έχουν αδερφό/η σε Γυμνάσιο στην Α΄ ή Β΄ τάξη παρακαλούμε να συμπληρώσετε το σχετικό πεδίο στη δήλωση στοιχείων. Για την απόδειξη της φοίτησης του/της αδελφού/ής στο Γυμνάσιο είναι απαραίτητη η προσκόμιση σχετικής βεβαίωσης φοίτησης από τον διευθυντή/ντρια του Γυμνασίου.

Copyright © 2023. Με την επιφύλαξη όλων των δικαιωμάτων.