Επίσκεψη στο Μουσείο Παλαιοντολογίας και Γεωλογίας στην Πανεπιστημιούπολη Ζωγράφου!

IMG 20231129 103936Επίσκεψη στο Μουσείο Παλαιοντολογίας και Γεωλογίας στην Πανεπιστημιούπολη Ζωγράφου την Τετάρτη 29 Νοεμβρίου 2023 πραγματοποίησαν οι μαθητές των Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων κάνοντας ένα συναρπαστικό ταξίδι στο απολιθωμένο παρελθόν της Ελλάδας και παρακολούθησαν το εκπαιδευτικό πρόγραμμα “Μικρός Ανασκαφέας”. Πρώτα οι μαθητές ξεναγήθηκαν στα πλούσια εκθέματα του Μουσείου, βλέποντας πλήθος απολιθωμάτων σπονδυλωτών, ασπόνδυλων, φυτικών οργανισμών και ιχνοαπολιθωμάτων από όλη την Ελλάδα και μετά έσκαψαν με φτυαράκια σε άμμο και έβρισκαν σαν μικροί ανασκαφείς απολιθώματα! Ήταν μια επίσκεψη που θα μείνει αξέχαστη σε όλους τους μαθητές!

Δείτε σχετικό φωτογραφικό υλικό!

Copyright © 2023. Με την επιφύλαξη όλων των δικαιωμάτων.