Συμμετοχή του σχολείου μας στο πρόγραμμα της ΕΠΟ “Πάσα στα θρανία”

Αγαπητοί γονείς των Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων

pasaΣας ενημερώνουμε ότι το σχολείο μας συμμετέχει στο εγκεκριμένο από το Υ.ΠΑΙ.Θ εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Πάσα στα θρανία». Το πρόγραμμα αυτό είναι το πρώτο εγκεκριμένο σχολικό πρόγραμμα από το αρμόδιο Υπουργείο που εκπονείται από την Ε.Π.Ο. και υλοποιείται σε συνεργασία με το εκπαιδευτικό προσωπικό. Περιλαμβάνει επισκέψεις και ομιλίες αναφορικά με το «ευ αγωνίζεσθαι» και τις άλλες ευγενείς αξίες του ποδοσφαίρου από διακεκριμένους ποδοσφαιριστές, όπως για παράδειγμα είναι οι πρωταθλητές Ευρώπης 2004, προπονητές και εκπαιδευτές σε δεκάδες Δημοτικά Σχολεία πάντα σε συνεργασία και υπό την εποπτεία των Διευθυντών και γυμναστών των Σχολείων.

Την Παρασκευή 26 Μαΐου 2023 στις 11:45 π.μ ήρθαν στο σχολείο μας εκπρόσωποι της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας, μίλησαν στα παιδιά και μοίρασαν δώρα…

Δείτε σχετικό φωτογραφικό υλικό!

Copyright © 2023. Με την επιφύλαξη όλων των δικαιωμάτων.