Συγκέντρωση ειδών διατροφής για το «Χαμόγελο του Παιδιού»

Αγαπητοί γονείς

Xamogelo Paidiou 2022Σας ενημερώνουμε ότι ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου μας, ενόψει των επικείμενων εορτών των Χριστουγέννων, στηρίζοντας τον Εθελοντικό Οργανισμό «Το Χαμόγελο του Παιδιού» προτείνει να συγκεντρώσουμε τρόφιμα και χρηστικά είδη για  τα παιδιά που τόσα χρόνια «Το Χαμόγελο του Παιδιού» στηρίζει. Η ευαισθησία και η κινητοποίηση των παιδιών που θα ανταποκριθούν στη συγκέντρωση προϊόντων θα αναδείξει την έννοια της προσφοράς, δημιουργώντας παράλληλα συνθήκες αισιοδοξίας στο σχολικό περιβάλλον.
Για τον λόγο αυτό, όποιες οικογένειες επιθυμούν, μπορούν να συμμετέχουν στη στήριξη αυτής της προσπάθειας.
Σας παραθέτουμε ενδεικτική λίστα προϊόντων:
– Συσκευασμένα είδη τροφίμων:   γάλα εβαπορέ, ζυμαρικά, κακάο, κρέμες αραβοσίτου, λάδι, ρύζι, σάλτσα ντομάτας, μπισκότα, κρουασάν, αλάτι, ξύδι, μπαχαρικά, όσπρια, μέλι, μαρμελάδα, μερέντα, πουρέ, δημητριακά, φρυγανιές, βρεφικές κρέμες και βρεφικά γάλατα Νο 1 & 2, αλεύρι, ζάχαρη, χυμοί, κουραμπιέδες και μελομακάρονα.
– Είδη βρεφικής φροντίδας: πάνες, μωρομάντηλα, σαμπουάν, αφρόλουτρα.
– Είδη προσωπικής φροντίδας: σαμπουάν, αφρόλουτρα, οδοντόκρεμες, οδοντόβουρτσες.
– Είδη υγιεινής και οικιακής χρήσης: χαρτί υγείας, χαρτί κουζίνας, χαρτοπετσέτες, σακούλες απορριμμάτων, απορρυπαντικά πλυντηρίου, μαλακτικά ρούχων, καθαριστικά και απολυμαντικά γενικής χρήσης, χλωρίνη, διαφανής μεμβράνη, λαδόκολλα, γάντια μιας χρήσης.Η συγκέντρωση των τροφίμων και των ειδών πρώτης ανάγκης μπορεί να πραγματοποιηθεί έως τις 12-12-2022.
Από τη διεύθυνση του σχολείου

Copyright © 2022. Με την επιφύλαξη όλων των δικαιωμάτων.