Ανταποδοτική ανακύκλωση χαρτιού στο σχολείο μας

Αγαπητοί γονείς

fodsa kados 750x598Τη φετινή σχολική χρονιά το σχολείο μας συνεργάζεται με εταιρεία ανταποδοτικής ανακύκλωσης με στόχο την υλοποίηση προγράμματος συλλογής χαρτιού με ανταποδοτικό τέλος σε χαρτί φωτοτυπικού για το σχολείο μας. Στην εσωτερική είσοδο του σχολείου έχουν τοποθετηθεί 2 μεγάλοι σάκοι ανακύκλωσης. Εκεί βάζετε ΜΟΝΟ χαρτιά που δε χρειάζεστε (εφημερίδες, περιοδικά, βιβλία, εγκυκλοπαίδειες αλλά ΟΧΙ χαρτόνια ή περιτυλίγματα συσκευασιών). Με αυτόν τον τρόπο θα προμηθευτεί το σχολείο μας χαρτί για το φωτοτυπικό. Οι σάκοι θα είναι τοποθετημένοι μόνιμα στην είσοδο και σας καλούμε να συμμετέχετε στη δράση αυτή, συμβάλλοντας και εσείς, δια του παραδείγματος, στην εκπαίδευση των παιδιών μας σε θέματα ανακύκλωσης και γενικότερα προστασίας του περιβάλλοντος.
Σας υπενθυμίζουμε επίσης ότι το σχολείο μας εξακολουθεί να συμμετέχει στις δράσεις ανακύκλωσης πλαστικών καπακιών, λαμπτήρων και μπαταριών.

Copyright © 2022. Με την επιφύλαξη όλων των δικαιωμάτων.