Δωρεάν διανομή αυτοδιαγνωστικών τεστ (self tests) για μαθητές και εμβολιασμένους εκπαιδευτικού

Αγαπητοί γονείς

self testsΣας ενημερώνουμε ότι μαθητές (και εμβολιασμένοι εκπαιδευτικοί) θα μπορούν να προμηθευτούν δωρεάν από τα φαρμακεία πέντε (5) αυτοδιαγνωστικά self tests από τη Δευτέρα 14 Μαρτίου έως και την Πέμπτη 17 Μαρτίου, προκειμένου να καλύψουν τις ανάγκες ελέγχου των ημερών από 18 Μαρτίου έως και 1 Απριλίου 2022.Υπενθυμίζεται ότι η διενέργεια αυτοδιαγνωστικού ελέγχου για τον COVID-19 είναι υποχρεωτική για όλους, μαθητές και εκπαιδευτικούς (Κάθε Δευτέρα και Πέμπτη) είτε έχουν νοσήσει, είτε έχουν εμβολιαστεί, είτε όχι.

Copyright © 2022. Με την επιφύλαξη όλων των δικαιωμάτων.