Ενημέρωση για τη μαθητική παρέλαση

Σας ενημερώνουμε ότι την Πέμπτη 28/10/2021 οι μαθητές της  ΣΤ΄ τάξης που συμμετέχουν στην παρέλαση, με φροντίδα των γονέων τους θα προσέλθουν στην οδό Ραβινέ (στο ύψος του S/M MY MARKET) στις 10:30 π.μ.

Η παρέλαση αρχίζει, σύμφωνα με το πρόγραμμα του Δήμου Περιστερίου στις 11:00 π.μ. Μετά το πέρας της παρέλασης οι γονείς παραλαμβάνουν τα παιδιά τους στο ύψος  της Alpha  Τράπεζας (Παναγή Τσαλδάρη και 25ης  Μαρτίου).

Αναφορικά με τα μέτρα προστασίας που θα πρέπει να τηρηθούν στις παρελάσεις σύμφωνα με τα υγειονομικά πρωτόκολλα. Tο Υπουργείο Υγείας διευκρινίζει ότι η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική και σε εξωτερικούς χώρους, όπου υπάρχει συνάθροιση και συνωστισμός. Την ώρα της παρέλασης, η χρήση μάσκας δε θα είναι υποχρεωτική για τους παρελαύνοντες, αφού θα είναι στοιχισμένοι, ωστόσο, όσοι παρελάσουν θα πρέπει πριν και μετά την παρέλαση-εφόσον είναι συνωστισμένοι και όχι σε στοίχιση -να φορούν τις μάσκες τους.

Από τη Διεύθυνση του σχολείου

Copyright © 2021. Με την επιφύλαξη όλων των δικαιωμάτων.