Φοίτηση μαθητών της ΣΤ΄ τάξης στα Καλλιτεχνικά Γυμνάσια της χώρας για το σχολικό έτος 2020 – 2021

Αγαπητέ γονέα,

Σας ενημερώνουμε ότι εκδόθηκε από το Υπουργείο Παιδείας η εγκύκλιος που αφορά στην εισαγωγή μαθητών της ΣΤ΄ τάξης στα Καλλιτεχνικά Γυμνάσια της χώρας. Επισημαίνουμε ότι στον Δήμο μας λειτουργεί το Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο στο ΠεριστέριΟι αιτήσεις υποβάλλονται ηλεκτρονικά για Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο της επιλογής του μαθητή από 4 Μαΐου 2020 έως 29 Μαΐου 2020 και ώρα 14:00. Δείτε αναλυτικά την εγκύκλιο που ορίζει επακριβώς τη διαδικασία εισαγωγής των μαθητών στα Καλλιτεχνικά Γυμνάσια της χώρας.

Δείτε επίσης τον σχετικό κατάλογο των Καλλιτεχνικών Σχολείων κάνοντας κλικ εδώ.

Copyright © 2020. Με την επιφύλαξη όλων των δικαιωμάτων.