Εορτασμός της επετείου του Πολυτεχνείου στο σχολείο μας !

Την Παρασκευή 15 Νοεμβρίου 2019, στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του σχολείου μας, οι μαθητές και οι μαθήτριες των Β΄ και  Γ΄ τάξεων, με την καθοδήγηση  των δασκάλων τους  Μπενέκου Δήμητρας και Βεργέτη Ιωάννη και τη βοήθεια στη μουσική του συναδέλφου Βραβοσινού Δημητρίου, παρουσίασαν τη γιορτή για την 46η Επέτειο από την Εξέγερση του Πολυτεχνείου.

Τα παιδιά, μέσα από αφηγήσεις, απαγγελίες, τραγούδια, θεατρικά δρώμενα  και προβολή ντοκουμέντων, ξεδίπλωσαν μπροστά μας όλα όσα συνέβησαν εκείνες τις τρεις μέρες του Νοέμβρη του ΄73 στο Πολυτεχνείο, με την ηρωική αντίσταση των φοιτητών ενάντια στη χούντα και τον αγώνα τους για Ελευθερία και Δημοκρατία.

Ήταν μια συγκινητική γιορτή που άγγιξε όλους όσους την παρακολούθησαν.

Αξίζουν θερμά συγχαρητήρια στα παιδιά μας και τις/τους εκπαιδευτικούς που τα στήριξαν στην προσπάθειά τους !

Δείτε σχετικές φωτογραφίες !

Copyright © 2019. Με την επιφύλαξη όλων των δικαιωμάτων.