7ος διαγωνισμός ζωγραφικής Δήμου Περιστερίου με θέμα τα Χριστούγεννα

Για μία ακόμα χρονιά το σχολείο μας συμμετέχει στον (7ο) διαγωνισμό ζωγραφικής που διοργανώνει ο Δήμος Περιστερίου με θέμα : «Χριστούγεννα των Ονείρων». Στον διαγωνισμό μπορούν να λάβουν μέρος όλοι οι μαθητές του σχολείου μας ζωγραφίζοντας σε ειδικό πλαίσιο που θα τους δοθεί από το σχολείο. Μόνος περιορισμός, η ζωγραφιά να έχει σχέση με τα Χριστούγεννα. Κάθε μαθητής μπορεί να συμμετάσχει με ένα (1) έργο.

Τα 52 καλύτερα έργα, σύμφωνα με τις οδηγίες, θα επιλεγούν από ειδική επιτροπή που έχει συγκροτηθεί από τον Δήμο Περιστερίου. Τα έργα που θα βραβευθούν θα εκτεθούν στην πλατεία απέναντι από τον ΟΤΕ σε ειδικές, φωτιζόμενες προθήκες.

Copyright © 2019. Με την επιφύλαξη όλων των δικαιωμάτων.