“Κυκλοφορώ με ασφάλεια” – Παρουσίαση δράσεων από τους μαθητές των Α΄ – Β΄ – Δ΄ τάξεων !

Αγαπητοί γονείς

Την Τετάρτη 23 Μαΐου 2018 οι μαθητές των Α΄- Β΄- Δ΄ τάξεων του σχολείου μας πραγματοποίησαν μια όμορφη εκδήλωση για την κυκλοφοριακή αγωγή στα πλαίσια της εισαγωγής του μαθήματος της Κυκλοφοριακής Αγωγής στο Εβδομαδιαίο Αναλυτικό Πρόγραμμα όλων των δημόσιων σχολείων της χώρας.

Οι μαθητές μας αφιέρωσαν χρόνο στο μάθημα της Ευέλικτης Ζώνης και με την καθοδήγηση των δασκάλων τους πραγματικά μεγαλούργησαν! Εντυπωσιακά σκηνικά «γέμισαν» τον χώρο της αίθουσας εκδηλώσεων του σχολείου μας, όμορφες στολές και καλαίσθητες κατασκευές άφησαν άφωνους τους γονείς που μας τίμησαν με την παρουσία τους ! Τα παιδιά είπαν όμως και ποιήματα, τραγούδησαν, παρουσίασαν σκετσάκια και δραματοποίησαν σκηνές από την κυκλοφορία στους δρόμους.

Έτσι λοιπόν, θύμισαν σε όλους μας πόσο σημαντικό για τη ζωή μας είναι να τηρούμε τον κώδικα Οδικής Κυκλοφορίας !

Αξίζουν θερμά συγχαρητήρια σε μαθητές και εκπαιδευτικούς για την υπέροχη αυτή δράση του σχολείου μας !

Δείτε το πλούσιο φωτογραφικό υλικό από την εκδήλωση του σχολείου μας !

Copyright © 2018. Με την επιφύλαξη όλων των δικαιωμάτων.