Συμμετοχή του σχολείου μας σε πρόγραμμα ανταποδοτικής ανακύκλωσης !

Το σχολείο μας συμμετέχει στο πρόγραμμα ανταποδοτικής ανακύκλωσης και ξεκινά από την Πέμπτη 17/5/2018 έως και 20/6/2018 τη συλλογή χαρτιού σε μεγασάκους.

Το πρόγραμμα αφορά στη συλλογή σχολικών και άλλων βιβλίων, εγκυκλοπαιδειών, τετραδίων, εφημερίδων, περιοδικών, χαρτιών Α4 και γενικά χαρτιού και συμβάλλει ουσιαστικά στην ευαισθητοποίηση και την αφύπνιση της οικολογικής συνείδησης των μαθητών.

Το σχολείο μας, στα πλαίσια της ανταποδοτικότητας θα κερδίζει ένα πακέτο χαρτί Α4 ανά 70 κιλά χαρτιού που συλλέγεται.

Ας συμβάλλουμε όλοι στην προσπάθεια αυτή που αφενός ενισχύει την οικολογική συνείδηση των μαθητών μας, αφετέρου μειώνει τα έξοδα του σχολείου για την αγορά φωτοτυπικού χαρτιού.

Σύλλογος Διδασκόντων 36ου Δ.Σ Περιστερίου

Copyright © 2018. Με την επιφύλαξη όλων των δικαιωμάτων.