Επίσκεψη κλιμακίου ιατρών του 2ου Κέντρου Υγείας Περιστερίου στο σχολείο μας !

Σας ενημερώνουμε ότι  στα πλαίσια της συνεργασίας του σχολείου μας με τους ιατρούς και το νοσηλευτικό προσωπικό του 2ου Κέντρου Υγείας Περιστερίου πραγματοποιήθηκαν οι παρακάτω δράσεις με την έγγραφη συγκατάθεση των γονέων των μαθητών μας ως εξής :

Την Τρίτη 8/5/2018 με μεγάλη χαρά υποδεχθήκαμε το 1ο κλιμάκιο με επικεφαλής γιατρό – ορθοπεδικό και τη νοσηλεύτρια με αντικείμενο τον μυοσκελετικό έλεγχο των μαθητών των Ε΄ – ΣΤ΄ τάξεων του σχολείου μας.

Την ίδια ημέρα, άλλο κλιμάκιο, αποτελούμενο από δύο νοσηλεύτριες, πραγματοποίησε στην αίθουσα εκδηλώσεων ενημέρωση των μαθητών των Δ΄ –  Ε΄ – ΣΤ΄ με θέμα «Τα μικρόβια στη ζωή μας».

Την Πέμπτη 10/52018 τρίτο κλιμάκιο με επικεφαλής παιδίατρο, μία νοσηλεύτρια και μια επισκέπτρια υγείας  εξέτασε τα παιδιά της Α΄ και της ΣΤ΄ τάξης  και έλεγξε τα βιβλιάρια εμβολίων τω μαθητών των ανωτέρω τάξεων.

Ο κύκλος της ιατρικής φροντίδας θα κλείσει με επίσκεψη οδοντιάτρου την Παρασκευή 18 Μαΐου 2018  για τους μαθητές της Α΄ και Β΄ τάξης του σχολείου μας.

Δείτε σχετικές εικόνες

Copyright © 2018. Με την επιφύλαξη όλων των δικαιωμάτων.