Διασχολικοί αγώνες καλαθοσφαίρισης ! Συμμετέχουμε !

Στα πλαίσια των διασχολικών αγώνων καλαθοσφαίρισης πραγματοποιήθηκε (με τη συνεργασία των καθηγητών Φυσικής Αγωγής των δύο σχολείων) ο φιλικός αγώνας μεταξύ των ομάδων της ΣΤ΄ τάξης του 28ου Δημ. Σχολείου Περιστερίου και του σχολείου μας στον φιλόξενο χώρο του 28ου. Το σχολείο μας έχοντας ως «αντίπαλο» της αντάξια ομάδα του 28ου κατάφερε να κερδίσει.

Ευχαριστούμε θερμά για τη φιλοξενία τη διευθύντρια και τους συναδέλφους του 28ου Δημ. Σχολείου Περιστερίου και συγχαίρουμε τα παιδιά και των δύο σχολείων για την απόλυτα αθλητική συμπεριφορά τους τόσο πριν, κατά τη διάρκεια όσο και στο τέλος του φιλικού αυτού αγώνα.

Τέτοιες δράσεις προωθούν την ευγενή άμιλλα, τη γνωριμία, τη φιλία και τη συνεργασία μεταξύ μαθητών και εκπαιδευτικών των σχολείων της διεύθυνσής μας.

Δείτε σχετικές φωτογραφίες !

Copyright © 2018. Με την επιφύλαξη όλων των δικαιωμάτων.