Οι μαθητές της Γ΄ τάξης πλένουν τα δόντια τους στο σχολείο !

Αγαπητοί γονείς

Την Τετάρτη 18 Απριλίου 2018 στα πλαίσια των μαθημάτων της Μελέτης Περιβάλλοντος, της Ευέλικτης Ζώνης, των Αγγλικών και της Αγωγής Υγείας οι μαθητές της Γ΄ τάξης έπλυναν τα δόντια τους στο σχολείο  !

Έφεραν από το σπίτι την οδοντόβουρτσά τους, την οδοντόκρεμα, την πετσέτα και το ποτηράκι τους. Πρωτύτερα στην τάξη είχε υποδειχθεί ο σωστός τρόπος πλυσίματος και τον ακολουθήσαμε όλοι… κατά γράμμα.

Αρχικά με την ανακοίνωση του πλυσίματος των δοντιών στο σχολείο οι μαθητές μας παραξενεύτηκαν αλλά, όπως θα δείτε και στις φωτογραφίες, τελείωσαν χαμογελαστοί και με … κατάλευκα δόντια !

Οι μαθητές επιπλέον στο μάθημα των Αγγλικών ετοίμασαν αφίσες για το ποιες τροφές είναι ωφέλιμες και ποιες βλαβερές για τα δόντια τους !

Δείτε σχετικές φωτογραφίες !

Copyright © 2018. Με την επιφύλαξη όλων των δικαιωμάτων.