Παρακολούθηση της θεατρικής παράστασης “Τα Χριστούγεννα του Σκρουτζ”

Αγαπητοί γονείς

Την Παρασκευή 22 Δεκεμβρίου 2017 οι μαθητές του σχολείου μας παρακολούθησαν τη θεατρική παράσταση : “Τα Χριστούγεννα του Σκρουτζ” στο θέατρο “ΕΝΕΚΑ ΠΑΙΔΕΙΑΣ”. Το αγαπημένο χριστουγεννιάτικο παραμύθι παρουσιάστηκε  σε μια πρωτότυπη διασκευή που έδωσε την ευκαιρία στους μαθητές να γίνουν και οι ίδιοι πρωταγωνιστές.

Πλούσια κοστούμια, ειδικά ραμμένα για τους μικρούς ηθοποιούς, τους μεταμορφώνουν σε μολυβένια στρατιωτάκια, μικρούς τυμπανιστές, χιονούλες, κοριτσάκια με τα σπίρτα και φτωχά παιδιά που ζουν στους δρόμους της πόλης.

Μια ζεστή σκηνή με πλούσια σκηνικά, χριστουγεννιάτικα χρώματα και μουσικές βοηθά τα παιδιά να βιώσουν την εποχή του παραμυθιού και να νιώσουν τα μηνύματα της αγάπης και της αλληλεγγύης.

Δείτε εικόνες από την παράσταση και τη συμμετοχή σε αυτήν των παιδιών μας !

Copyright © 2017. Με την επιφύλαξη όλων των δικαιωμάτων.