ΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΜΑΣ

Το νηπιαγωγείο μας από το 1997 στεγάζεται σε ιδιόκτητο χώρο επί των οδών Εθν. Αντιστάσεως και Καστοριάς 1, δίπλα στο 22o Δημοτικό σχολείο Περιστερίου. Εξυπηρετεί δύο τμήματα υποχρεωτικού πρωινού προγράμματος κι ένα προαιρετικού ολοήμερου προγράμματος. Έχει στο δυναμικό του τρεις μόνιμες νηπιαγωγούς ΠΕ 60 (Σταυρακάκη Αναστασία, Σουτερλή Αγλαΐα, Μουρούλη Ευαγγελία). Το τρέχον σχολικό έτος 2022-2023 φοιτούν 47 νήπια-προνήπια στα υποχρεωτικά πρωινά τμήματα και 16 νήπια-προνήπια στο ολοήμερο τμήμα. Στο εκπαιδευτικό δυναμικό έχει προστεθεί 1 αναπληρώτρια νηπιαγωγός Παράλληλης Στήριξης ΠΕ60 ΕΑΕ (Χαραλαμποπούλου Ελένη) πλήρους ωραρίου. Η πρόσβαση  για μαθητές, εκπαιδευτικούς και γονείς/κηδεμόνες με αναπηρία είναι εν μέρει εφικτή καθώς υπάρχει μια μικρή ειδική ράμπα αλλά οι εσωτερικοί χώροι (αίθουσες & τουαλέτα) δεν είναι εύκολα προσπελάσιμοι.