ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΔΙΑΚΡΙΣΗ!

Στις 9 Μαρτίου 2018 πραγματοποιήθηκε ο 12ος Διαγωνισμός «Μαθηματικά και Παιχνίδι» στο πλαίσιο του περιοδικού «Ο Μικρός Ευκλείδης» για μαθητές της Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης των Δημοτικών σχολείων της χώρας μας με στόχο να έλθουν οι μαθητές πιο κοντά στα Μαθηματικά και τις εφαρμογές τους.

ANAΜΕΣΑ ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΠΟΥ ΒΡΑΒΕΥΤΗΚΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ !!!!

ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΒΡΑΒΕΥΤΗΚΑΝ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΠΑΙΔΙΑ:

ΒΑΣΙΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ   Ε1

ΒΕΝΙΟΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ  Ε1΄

ΓΛΥΝΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ  Ε1΄

ΧΑΖΛΑΡΙΔΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ  Ε2΄

ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ  ΣΤ1΄

ΚΑΡΙΠΙΔΗ ΕΛΕΝΗ  ΣΤ1 ΄

ΚΟΥΣΤΑΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΣΤ1΄

ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΤ2΄

Το Δ.Σ. της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας διοργανώνει την τελετή απονομής βραβείων του 12ου Διαγωνισμού «Μαθηματικά και Παιχνίδι» για μαθητές Ε΄ τάξης και ΣΤ΄ Δημοτικού των σχολεί-ων της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά.

Η βράβευση των μαθητών Ε΄ και Στ΄ τάξης θα γίνει την Κυριακή 17 Ιουνίου 2018, στο Παλαιό Αμφιθέατρο «Αθανάσιος Κανελλόπουλος» του Πανεπιστημίου Πειραιώς (Μ. Καραολή και Α.Δημητρίου 80, Πειραιάς).

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΟΔΟ!!!!

Πάτα στον παρακάτω σύνδεσμο να δεις την πρόσκληση βράβευσης και τα ονόματα των παιδιών που διακρίθηκαν.

12os_PROSKLgenikh_peiraia

12_ΟΝΟΜΑΤΑ ΜΑΘΗΤΩΝ