Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευση στα Νηπιαγωγεία

Αγαπητοί γονείς,  λαμβάνοντας υπόψη την με αρ.πρωτ. Φ8/47901/ΓΔ4/22-4-2020 εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας, σας ενημερώνουμε ότι  μετά την  εφαρμογή της εξ αποστάσεως εκπαίδευσης (σύγχρονη και ασύγχρονη) στα σχολεία της Β/μιας εκπαίδευσης αλλά και στα Δημοτικά, διευρύνεται πλέον και στα Νηπιαγωγεία.

Στόχος είναι η διατήρηση της επαφής των παιδιών με το σχολείο, την ομάδα του τμήματος του και την μαθησιακή διαδικασία.

Παρακαλούμε όπως  παρακολουθείτε  τακτικά την ιστοσελίδα του  Νηπιαγωγείου , ώστε να έχετε πρόσβαση στο υλικό που προσφέρεται  και παροτρύνεται τα παιδιά σας στην συμμετοχή τους . Η συμβολή όλων μας είναι καθοριστική για την επαφή και επικοινωνία με το σχολικό και εκπαιδευτικό περιβάλλον.

Επισυνάπτουμε τις οδηγίες του ΥΠΑΙΘ για την εξ αποστάσεως εκπαίδευση. Εδώ μπορείτε να ενημερωθείτε σχετικά με τον τρόπο υλοποίησης της σύγχρονης εξ αποστάσεως.

Παραμένουμε  στη διάθεση σας