ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΓΕΙΑΣ

ΔΙΟΙΚΗΣΗ 2ης  ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ & ΑΙΓΑΙΟΥ

Κ.Υ.  ΑΓ. ΙΕΡΟΘΕΟΥ ( ΤΗΛ 2105719643- 2105714208)

Σας ενημερώνουμε ότι το Κ.Υ  ΑΓ. ΙΕΡΟΘΕΟΥ -2η Υ.ΠΕ., πρόκειται να υλοποιήσουν κατά το σχολικό έτος 2018-2019, Πρόγραμμα Προληπτικού Ελέγχου στα Δημοτικά Σχολεία, αρμοδιότητάς τους, ο οποίος περιλαμβάνει: εξέταση και έλεγχο εμβολιαστικής κάλυψης,   ορθοπεδική και οδοντιατρική εξέταση καθώς και ενημερωτική ομιλία από διεπιστημονική ομάδα για την στοματική υγεία .

Η διεπιστημονική ομάδα που θα εξετάσει τους μαθητές/τριες θα αποτελείται από: Ιατρούς( Οδοντίατρο, Παιδίατρο, Ορθοπεδικό ), Νοσηλευτές, Επισκέπτες Υγείας .

Κατά την ημέρα διεξαγωγής των εξετάσεων και του ελέγχου εμβολιαστικής κάλυψης που θα πραγματοποιηθεί στις  06/02/2019 στο 33ο Δημοτικό Σχολείο Περιστερίου καλείστε,

εφόσον έχετε αποδεχθεί τη συμμετοχή του παιδιού σας στο παραπάνω Πρόγραμμα, να έχετε στη σχολική τσάντα που παιδιού σας το ατομικό  βιβλιάριο εμβολίων.

Ο ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΤΟΥ Κ.Υ.

ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΟΛΥΧΡΟΝΗΣ