Σεπ 24

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΑΓΙΑΣΜΟΥ

α) Ο Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά 2024-2025 θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 11/9/2024 και ώρα 09:00 π.μ.

Οι μαθητές θα προσέλθουν στις 08:40.

β) Οι μαθητές θα πρέπει να έχουν τη σχολική τους τσάντα για να παραλάβουν τα βιβλία τους.

γ) Ο Αγιασμός θα πραγματοποιηθεί στο προαύλιο με παρόντες όλους τους μαθητές. Οι συνοδοί γονείς/κηδεμόνες μπορούν να παρευρίσκονται, πιο πίσω, στον χώρο του προαυλίου. Μόνο οι γονείς της Α’ Τάξης θα βρίσκονται δίπλα στα παιδιά τους.

δ) Μετά το πέρας του Αγιασμού όλοι οι μαθητές θα οδηγηθούν στις τάξεις τους από τον υπεύθυνο εκπαιδευτικό όπου θα παραλάβουν τα βιβλία τους και θα αποχωρήσουν άμεσα.

Α’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

Ειδικά για την πρώτη μέρα στο σχολείο των μαθητών/-τριων της Α’ Δημοτικού θα ισχύσουν τα παρακάτω:

Οι μαθητές/-τριες της Α’ Δημοτικού θα εισέλθουν στο προαύλιο με συνοδεία γονέα και θα παραμείνουν δίπλα τους σε όλη τη διάρκεια του Αγιασμού.

Με το πέρας του Αγιασμού οι μαθητές/-τριες θα οδηγηθούν από την εκπαιδευτικό στην αίθουσα διδασκαλίας συνοδευόμενοι από τους γονείς τους όπου θα πραγματοποιηθεί και η πρώτη ενημέρωση.

Οι ενημερώσεις Γονέων για τις υπόλοιπες τάξεις θα γίνουν το αμέσως επόμενο διάστημα, ύστερα από έγκαιρη ειδοποίησή σας.

ε) Όσοι γονείς χρειάζονται Βεβαίωση για την εργασία τους θα τους δοθεί από τη Δνση του σχολείου.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΕΜΠΤΗΣ 12/9 ΚΑΙ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 13/9/2024

ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 08:15              ΠΡΟΣΕΥΧΗ         13:15                ΛΗΞΗ ΟΛΕΣ ΟΙ ΤΑΞΕΙΣ (6ΩΡΟ)
ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΕΩΣ 14:55 Α, Β, Γ, Δ, Ε ΤΑΞΕΙΣ (μόνο εγγεγραμμένοι μαθητές)
ΤΜΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΕΩΣ ΤΗΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΕΚΠ/ΚΩΝ 1.     ΠΡΩΙΝΗ ΖΩΝΗ

2.     ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΤ’ ΤΑΞΗ

3.     ΟΛΑ ΤΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΟΛΟΗΜΕΡΟΥ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 15:00 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΤΑΞΕΙΣ

ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΕΠΟΜΕΝΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΤΕ ΜΕ ΝΕΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ.

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων σάς ευχόμαστε καλή και δημιουργική σχολική χρονιά!!!