Ιούν 24

Ανακοίνωση

Αγαπητοί Γονείς /Κηδεμόνες, σας ενημερώνουμε ότι λόγω υψηλών θερμοκρασιών και για την προστασία της υγείας των μαθητών/-τριών, αποφασίστηκαν οι παρακάτω αλλαγές:
– Σήμερα Τρίτη τα διαλείμματα (εκτός του 1ου που η θερμοκρασία είναι ακόμα ανεκτή) και το μάθημα της γυμναστικής θα γίνουν εντός του κτηρίου.
1) ΤΕΤΑΡΤΗ 12/6/2024
Η Γιορτή Λήξης θα πραγματοποιηθεί κανονικά αλλά η ώρα έναρξης μεταφέρεται για τις 20:15.
Πιο συγκεκριμένα προσέλευση μαθητών 20:00, προσέλευση γονέων/επισκεπτών 20:00 με 20:10, έναρξη 20:15.
Θυμίζουμε ότι οι μαθητές δεν προσέρχονται το πρωί στο σχολείο.
2) ΠΕΜΠΤΗ 13/6/2024
η προγραμματισμένη εκδρομή στο αθλητικό κέντρο ακυρώνεται, λόγω των υψηλών θερμοκρασιών.
– Τα χρήματα θα επιστραφούν στο ακέραιο στους γονείς την Παρασκευή 14/6 κατά την παραλαβή των τίτλων.
– Το σχολείο θα λειτουργήσει με τον ίδιο τρόπο πού λειτουργεί σήμερα Τρίτη, εκτός κι αν υπάρξει κάποια άλλη απόφαση από τις αρχές οπότε και θα ενημερωθείτε.
– Αυτή είναι η τελευταία μέρα προσέλευσης των μαθητών στο σχολείο για το τρέχον σχολικό έτος.
3) ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14/6/2024
08:30 με 10:00 επίδοση ελέγχων και Τίτλων Σπουδών για όλες τις τάξεις.
– η επίδοση γίνεται αποκλειστικά στους γονείς/κηδεμόνες όχι σε μαθητές/-τριες, στην αντίστοιχη αίθουσα κάθε τμήματος.
– παρακαλούμε θερμά να τηρηθεί το παραπάνω χρονικό διάστημα ώστε να διευκολυνθεί η λειτουργία μας.
– οι μαθητές/-τριες δεν προσέρχονται στο σχολείο, αν ωστόσο επιθυμούν να έρθουν θα πρέπει να είναι μαζί με τους γονείς τους και να αποχωρήσουν μαζί τους.
Με εκτίμηση,
Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ