ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΗ ΗΜΕΡΙΔΑ ΓΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΓΟΝΕΙΣ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Το 11ο, το 15ο , το 23ο , το 24ο  και το 33ο Δημοτικό Σχολείο Λάρισας συνδιοργανώνουν διαδικτυακή επιμορφωτική ημερίδα εκπαιδευτικών – γονέων την Πέμπτη 16 Μαΐου 2024, 17:30 – 20:30  με θεματικό άξονα “Περιβάλλον και Υγεία” και ομιλητές καθηγητές του Τμήματος Περιβάλλοντος, του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας.

Οι τίτλοι των διαλέξεων είναι οι ακόλουθοι:

1. Κυριακοπούλου Ζαχαρούλα: «Νέες και αναδυόμενες ασθένειες. Μικρόβια και κλίμα»
  2. Κακάβας Κωνσταντίνος: «Υγιεινή υδάτινου περιβάλλοντος & υδατογενείς λοιμώξεις»
  3. Παπαναστασίου Δημήτριος: «Περιβάλλον και Υγεία: Θερμική Άνεση, Υπεριώδης Ακτινοβολία, Ηχορύπανση»

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να δηλώσουν τη συμμετοχή τους στην παρακάτω φόρμα:

Πριν την έναρξη της ημερίδας, ένα σύντομο χαιρετισμό θα απευθύνουν:

κα. Πιλάτου Βασιλική, Σύμβουλος Εκπαίδευσης της 6ης Θέσης Δασκάλων Π.Ε. Λάρισας και ο

κ. Χατζηλέλεκας Δημοσθένης, Σύμβουλος Εκπαίδευσης της 5ης Θέσης Δασκάλων Π.Ε. Λάρισας

Η Ημερίδα θα ολοκληρωθεί με την παρουσίαση του κ. Χατζηλέλεκα Δημοσθένη, Συμβούλου Εκπαίδευσης της 5ης Θέσης Δασκάλων Π.Ε Λάρισας με θέμα: «“Η αναγκαιότητα της διάχυσης της περιβαλλοντικής ευαισθησίας στις μαθήτριες και στους μαθητές των Σχολείων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης”

Για την παρακολούθηση της ημερίδας θα αποσταλεί σύνδεσμος.