Δυνατότητα τηλεκπαίδευσης

10ο Δημοτικό Σχολείο Ιλίου » Blog Archive » Ενημέρωση και Οδηγίες για τη Σύγχρονη Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευση

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,

όπως ήδη γνωρίζετε μετά την αναστολή της διαζώσης λειτουργίας των σχολικών μονάδων ύστερα από τις αποφάσεις των Δήμων της Περιφέρειας Θεσσαλίας, πρόκειται να πραγματοποιηθεί τηλεκπαίδευση την Τρίτη 26/9  και την Τετάρτη 27/9 σε όλες τις σχολικές μονάδες Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης. Θα σας αποσταλούν λοιπόν ηλεκτρονικά οι διευθύνσεις webex (link) των εκπαιδευτικών και το πρόγραμμα λίγων ωρών για την Τρίτη και την Τετάρτη. Η όλη οργάνωση της εξ αποστάσεως διδασκαλίας γίνεται πολύ βιαστικά, γι’ αυτό δε χρειάζεται να αγχωθείτε, ούτε εσείς ούτε οι μαθητές/-ήτριές μας.

Είμαστε αισιόδοξοι ότι θα τα καταφέρουμε να συνδεθούμε διαδικτυακά και να επιλύσουμε από κοινού τυχόν προβλήματα.

Να είστε όλοι ασφαλείς και αισιόδοξοι!