Πρόσκληση στον 6ο Διεθνή Διαγωνισμό Παραγωγής Βίντεο με θέμα «Νέα αρχή – Νέο όραμα – Νέα πόλη»

Με ιδιαίτερη χαρά, ο Δήμος Ρόδου, η Διεύθυνση Πολιτισμού και η Σ.Ε.Ε. Αειφορίας 2ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Νοτίου Αιγαίου, προσκαλούμε τις μαθήτριες και τους μαθητές που φοιτούν σε σχολεία της νήσου Ρόδου και ανήκουν στις ηλικιακές ομάδες: 14 – 17 και 18 – 21, να συμμετέχουν, ατομικά ή ομαδικά, στον 6ο Διεθνή Διαγωνισμό Παραγωγής Βίντεο, με θέμα: “Νέα αρχή – Νέο όραμα – Νέα πόλη” (New beginning – New vision – New city). Οι διαγωνιζόμενες μαθήτριες και οι διαγωνιζόμενοι μαθητές παροτρύνονται να αναδείξουν μέσα από τη διαφορετική, φρέσκια και διερευνητική ματιά τους, τους θησαυρούς και τις σπάνιες, μοναδικές λεπτομέρειες που κρύβονται στην Μεσαιωνική Πόλη της Ρόδου (ΜΠτΡ). Καλούνται να καταγράψουν τη δική τους εκδοχή, το δικό τους όραμα που αφορά στην εκτίμηση της Παγκόσμιας Πολιτιστικής Κληρονομιάς και συγκεκριμένα την ιστορική ΜΠτΡ. Η πρόσκληση με όλες τις πληροφορίες εδώ.

Κατηγορίες: Ενημέρωση, Πρόσκληση, Χωρίς κατηγορία. Ετικέτες: , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.