“Έγκριση εκπαιδευτικού υλικού με τίτλο «Μαθαίνουμε για τους πρόσφυγες» της Ύπατης Αρμοστείας του ΟΗΕ για τους Πρόσφυγες στην Ελλάδα”

Με την θετική εισήγηση του Ινστιτούτου Εκπαιδευτικής Πολιτικής (πράξη 49/15-10-2020 του Δ.Σ.), σας γνωρίζουμε ότι εγκρίνεται για το σχολικό έτος 2020-2021 η χρήση του εκπαιδευτικού υλικού της Ύπατης Αρμοστείας του ΟΗΕ για τους Πρόσφυγες στην Ελλάδα με τίτλο: «Μαθαίνουμε για τους πρόσφυγες».
Το εκπαιδευτικό υλικό απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς και μαθητές/-τριες Π/θμιας και Δ/θμιας εκπαίδευσης, η χρήση του είναι προαιρετική βρίσκεται αναρτημένο και ελεύθερο για χρήση στην ιστοσελίδα της Ύπατης Αρμοστείας πατήστε εδώ

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις, Πρόσκληση. Ετικέτες: , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.