2ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ

Καλώς ήρθατε στο blog του σχολείου μας !

Αρχεία για 7 Φεβρουαρίου, 2022

Φεβ 20227

Έρευνα των μαθητών σε συνεργασία με τους γονείς τους για την διαχείριση των απορριμμάτων στην ευρύτερη περιοχή της πόλης του Βασιλικού .

από κάτω από: Ανακοινώσεις, Ανακύκλωση, ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΔΕΞΙΟΤΗΤΩΝ, Περιβαλλοντική Εκπαίδευση | με ετικέτα ,  |  Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Φύλαξέ το μην το πετάς, ανακύκλωσε με μας!

Φεβ 20227

Ρομπότ από ανακυκλώσιμα υλικά σε νέα επεξεργασία από τα παιδιά.

από κάτω από: Ανακοινώσεις, Ανακύκλωση, ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΔΕΞΙΟΤΗΤΩΝ, Περιβαλλοντική Εκπαίδευση | με ετικέτα  |  Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Φύλαξέ το μην το πετάς, ανακύκλωσε με μας!

Φεβ 20227

Κατασκευή οχημάτων με ανακυκλώσιμα υλικά .

Ανακύκλωση μπαταριών !

Φεβ 20227

Οι μαθητές γίνονται οι μαχητές για περισσότερη ανακύκλωση και συμμετέχουν σε αυτοσχέδια  αγωνίσματα  με υλικά ανακύκλωσης.

Φεβ 20227

Ένα κομμάτι από ύφασμα ( σεντόνι) χρειάστηκε μόνο για να ανακυκλωθεί και να μεταμορφωθεί σε υφασμάτινες επαναχρησιμοποιούμενες τσάντες . Προστατεύουμε το περιβάλλον . Μειώνουμε την χρήση της πλαστικής τσάντας.

από κάτω από: Ανακοινώσεις, Ανακύκλωση, ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΔΕΞΙΟΤΗΤΩΝ | με ετικέτα  |  Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Φύλαξέ το μην το πετάς, ανακύκλωσε με μας!

Φεβρουάριος 2022