8η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

Στο πλαίσιο του εορτασμού της Ευρωπαϊκής Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού στις 24 Σεπτεμβρίου 2021, καθώς και της 8ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού τα νήπια του 2ου Νηπιαγωγείου Τυρνάβου, με το σύνθημα «Το Σχολείο σε Κίνηση : Αθλούμαστε δημιουργικά», συμμετείχαν σε αθλητικές δραστηριότητες και παιχνίδια.

Με βασική επιδίωξη την αγάπη για τον αθλητισμό, την καλλιέργεια του ομαδικού πνεύματος και την ανάδειξη της ευγενούς άμιλλας, οι Νηπιαγωγοί με την πολύτιμη βοήθεια γυμνάστριας του Γ.Σ Τυρνάβου, οργάνωσαν αθλητικές δράσεις και ευχάριστες δραστηριότητες στον αύλειο χώρο του Νηπιαγωγείου. Τα νήπια αθλήθηκαν, διασκέδασαν και έπαιξαν. Στο τέλος των αθλητικών δραστηριοτήτων απονεμήθηκαν στα παιδιά μετάλλια και έπαινοι συμμετοχής.

Δημοσιεύθηκε στην Χωρίς κατηγορία. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.