O πιο γλυκός παππούς των Χριστουγέννων.

Ο πιο γλυκός παππούς των Χριστουγέννων επισκέφτηκε και φέτος το σχολείο μας-κι ας μην είχε τα εγγονάκια του στην τάξη- γιατί μας αγαπάει τόσο και τον αγαπάμε κι εμείς άλλο τόσο! Ήρθε φορτωμένος αγάπη, καλοσύνη, προσφορά και μας χάρισε γλυκά δωράκια, τα κουραμπιεδάκια του.Και για όσους δεν τον ξέρουν είναι ο παππούς Σπύρος!

Και δεν ήρθε βέβαια μόνος του, έφερε όπως πάντα τη βοηθό του, το ξωτικό Αναστασία με το κόκκινο σκουφάκι. Παππούς και ξωτικό μας βοήθησαν να πλάσουμε κουραμπιέδες και να δώσουμε το σχήμα που έπρεπε. Μοσχοβόλησε το σχολείο φρέσκο βούτυρο και καβουρντισμένα αμύγδαλα.

Χριστούγεννα δεν είναι μόνο δέντρα στολισμένα, γιορτές, κάλαντα και στολίδια. Χριστούγεννα είναι και οι κουραμπιέδες του πιο γλυκού καλοσυνάτου παππού που πέρασε ποτέ από το 2ο Νηπιαγωγείο Πεύκων…

Παππού Σπύρο και ξωτικό Αναστασία σας αγαπάμε και ευχόμαστε σε σας και στις οικογένειές σας υγεία , ευτυχία και κάθε ευλογία!

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ