Τελευταία μέρα στο σχολείο!

Η τελευταία ημέρα του Νηπιαγωγείου για τη φετινή χρονιά (25/6/2020) δε θα μπορούσε πάρα να περιλαμβάνει…..τι άλλο απο π α ι χ ν ί δ ι !!! Επιλέξαμε τρία παιχνίδια που περιλάμβαναν ταχύτητα, δύναμη , ευστοχία, λύση γρίφων και που τα παιδιά θα μπορούσαν να παίξουν με ασφάλεια και τηρώντας το πρωτοκόλλο  για τον covid-19:

α) τάισε τον καρχαρία (βλ. φωτογραφίες παρακάτω)

β) νεροκουβαλητές

γ)κρυμμένος θησαυρός

Στο τέλος όλα τα παιδιά απόλαυσαν  ως επιβράβευση για τη συμμετοχή τους στα παιχνίδια ένα δροσερό παγωτάκι -πύραυλο! Τελική επιδίωξη μας ήταν να κλείσει η φετινή δύσκολη για όλους σχολική χρονιά με γλυκιά ανάμνηση και σίγουρα το καταφέραμε!

Απο τις νηπιαγωγούς στο 2ο Νηπιαγωγείο Νέας Μεσημβρίας Στεφανή Ευδοξία και Τριανταφύλλη Αγαθή όσο και απο την αναπληρώτρια ΕΒΠ Βρακά Μαρία πολλές ευχές για ένα Καλό Καλοκαίρι!