“ΕΙΜΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΙ ΕΓΩ ΕΙΤΕ ΑΠΟ ΚΕΙ ΕΙΤΕ ΑΠΟ ΔΩ”!

untitled

Όπως έχει προαναφερθεί το σχολείο μας για τη σχολική χρονιά 2015-16 υλοποιεί πρόγραμμα Σχολικών Δραστηριοτήτων Αγωγής Υγείας με τίτλο: «Είμαι άνθρωπος κι εγώ είτε από εκεί είτε από εδώ». Στα πλαίσια της  εφαρμογής του θα πραγματοποιηθεί δράση όπου και το σχολείο  θα γίνει κέντρο συλλογής ειδών πρώτης ανάγκης για τους πρόσφυγες σε ημέρες, ημερομηνίες και ώρες, για περιοχές, που  θα ανακοινωθούν στη συνέχεια.  Έχουμε τη χαρά λοιπόν για τη στήριξη αυτής της δράσης να ανακοινώσουμε τη συνεργασία μας με δύο τοπικές εθελοντικές ομάδες για τους πρόσφυγες, τις οποίες ευχαριστούμε θερμά και αναφέρουμε αλφαβητικά:

• ΑΝΟΙΧΤΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΜΑΡΑΘΩΝΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΦΥΓΕΣ
  • «ΟΜΑΔΑ ΣΤΗΡΙΞΗΣ ΠΡΟΣΦΥΓΩΝ» ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ ΝΕΑΣ ΜΑΚΡΗΣ

Με την αμέριστη συμπαράσταση πάντα του Συλλόγου Γονέων του 2ου Νηπιαγωγείου!

Κατηγορίες: Έννοιες, Θεματικές Προσεγγίσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.