Η ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΟΥ ΑΗ- ΒΑΣΙΛΗ- ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΗ!

PTDC0051 PTDC0052…Και εκεί που καθόμασταν αμέριμνοι και ζωγραφίζαμε για το φίλο μας που είχε γενέθλια, ακούσαμε τη σειρήνα  της πυροσβεστικής να πλησιάζει το σχολείο μας. Γρήγορα- γρήγορα ντυθήκαμε και βγήκαμε στον προαύλιο χώρο και τι να δούμε;;;

Τον Αη-Βασίλη να κατεβαίνει  από το πυροσβεστικό όχημα να μας χαιρετά με το γνώριμο χο-χο-χο και με χαρά να μας προσφέρει δώρα και γλυκά!

Ενθουσιαστήκαμε, τον ευχαριστήσαμε και τραγουδήσαμε τα κάλαντα των Χριστουγέννων και της Πρωτοχρονιάς.

Μια πρωτοβουλία του Συλλόγου Γονέων του σχολείου μας που έκανε να λάμψουν  τα πρόσωπα των μικρών μας μαθητών!

Σας ευχόμαστε Καλά Χριστούγεννα και Ευτυχισμένο το 2016!

Κατηγορίες: Ευχές, Θεματικές Προσεγγίσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.