Χρήσιμες πληροφορίες για γονείς παιδιών που θα φοιτήσουν στο Νηπιαγωγείο αλλά και στο Δημοτικό Σχολείο

Στους Σελιδοδείκτες του ιστολογίου μας υπάρχουν αναρτημένα δύο ενδιαφέροντα εγχειρίδια που θα σας βοηθήσουν να κατανοήσετε τι ακριβώς αντιπροσωπεύει το Νηπιαγωγείο αλλά και τι ακριβώς συμβαίνει κατά τη μετάβαση στο Δημοτικό Σχολείο.

Ρίξτε μια προσεκτική ματιά…, αξίζει τον κόπο…!!!

Σας τα παραθέτουμε ξανά ώστε να μπορείτε να τα μελετήσετε.

1. Οδηγός Γονέα
  2. Σχολικός Οδηγός «Για τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών και μαθητριών των Δημόσιων Νηπιαγωγείων και Δημοτικών Σχολείων»