ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ”ΑΣΤΕΡΙ ΤΗΣ ΕΥΧΗΣ”

Ξεκίνησε με αφορμή την έλευση του μήνα των Χριστουγέννων ο δεύτερος διαγωνισμός που έχουμε προγραμματίσει για την τρέχουσα χρονιά με τίτλο το Αστέρι της ευχής.

Στηρίζουμε τον φορέα ”Make a wish” και ευαισθητοποιούμε τα παιδιά στο οτι η υγεία δεν είναι για όλους δεδομένη ακόμα και σε μικρά παιδιά.

Οι εκπαιδευτικοί των τάξεων  ευαισθητοποιούν με τον δικό τους τρόπο  τους μαθητές/τριες , γνωστοποιούν και δείχνουν σε αφίσσα τα δυο παιδιά που το ”make a wish”, καλεί τα σχολεία να δείξουν την αγάπη τους με ενα έργο.

Ο Γιάννης και η Βασιλική είναι τα δυο μας παιδιά που θα μας δώσουν την αφορμή να σκεφτούμε και λίγο έξω απο τον εαυτό μας, να  νοιώσουμε πόσο τυχεροί είμαστε που έχουμε την υγεία μας  και να είμαστε αληθινά ευχαριστημένοι με την ζωή μας.

Με αφορμή την ευαισθητοποίηση των παιδιών που ξεκίνησε μπορείτε να το συζητήσετε και εσείς στο σπίτι και να δώσετε τις δικές σας προεκτάσεις.

Είναι πάντα πολύ πιο αποτελεσματικό να ευαισθητοποιούμε κοινά τα παιδιά σε θέματα.

Πληροφορίες για τον διαγωνισμό θα βρείτε εδω.

Κοιτάξτε  τους όρους συμμετοχής απο την ιστοσελίδα για να έχετε καλύτερη εικόνα.

Το έργο που θα κατατεθεί θα γνωστοποιηθεί και σε εσάς στην λήξη του διαγωνισμού που είναι στις 31/1/2021.