Αποτελέσματα του μαθητικού μουσικού διαγωνισμού “Κάντο ν’ ακουστεί”

Αγαπητοί γονείς και παιδιά,

ο μαθητικός διαγωνισμός τραγουδιού ολοκληρώθηκε για την φετινή χρονιά και το σχολείο μας κατέκτησε την 5η θέση και στην ψηφοφορία των κριτών αλλά και του κοινού! Μια όμορφη προσπάθεια όλων των παιδιών και των εκπαιδευτικών και φυσικά με την συμβολή του μουσικού Κου Καραμπερόπουλου, πιστεύουμε ότι μπορεί να μην έτυχε βραβείου, όμως εμείς κερδίσαμε κάτι ξεχωριστό! Την διάθεση για αποδοχή του άλλου, συνεργασία και ομαδική δουλειά για ένα κοινό σκοπό! Ελπίζουμε αυτό το τραγούδι να συντροφεύει τα παιδιά στο δρόμο της ζωής τους και να βλέπουν πάντα τους άλλους με αγάπη, κατανόηση και αλληλεγγύη. Το τραγούδι θα δοθεί ως αναμνηστικό δώρο στα παιδιά μετά από την προσφορά μιας μανούλας του Β’ Τμήματος, να το αντιγράψει σε cd και να το δώσουν οι νηπιαγωγοί σε κάθε παιδάκι στο τέλος της σχολικής χρονιάς.

Ευχαριστούμε για την στήριξή σας και την αμέριστη βοήθειά σας σε ό,τι έχουμε κάνει φέτος σαν σχολική μονάδα!

Δείτε παρακάτω την λίστα με την κατανομή των νικητών και τις καρδιές που το τραγούδι μας συνέλεξε από τους ακροατές

ΤΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ

οθόνης 2022 05 02 215243