Τα βιβλία μας εμπνέουν και μας ταξιδεύουν σε δρόμους μάθησης και δημιουργίας. Όλα ξεκίνησαν αυτή την εβδομάδα από το βιβλίο- αριστούργημα του Peter Reynolds με τίτλο “η τελεία”. Η τελεία εξελίχθηκε σε γραμμή ευθεία , καμπύλη, τεθλασμένη. Στη συνέχεια μεταμορφώθηκε σε κύκλο και ντύθηκε με πολλά διαφορετικά χρώματα. Παιχνίδια προσανατολισμένα στην τέχνη, τη μουσική, την παιδική λογοτεχνία, τα μαθηματικά και τη μουσική!!! Με άλλα λόγια περάσαμε ΤΈΛΕΙΑ!