Την Τετάρτη 3 Απριλίου στις 19.00, εκπαιδευτικοί και γονείς είχαμε την τιμή και τη χαρά να υποδεχτούμε, στο 2ο κτίριο του σχολείου μας, τον Πρωτοπρεσβύτερο π. Στυλιανό Τσιπούρα – Δρ. Θεολογικής Σχολής ΑΠΘ και πρώην Σχ. Σύμβουλο Α’βαθμιας Εκπαίδευσης – και να παρακολουθήσουμε με μεγάλο ενδιαφέρον την εισήγησή του με θέμα ” Η λειτουργία του εγκεφάλου – Πώς μαθαίνει το παιδί” που βασίζεται στα πορίσματα της Γνωσιακής Νευροεπιστήμης.
Ευχαριστούμε πολύ τον π. Στυλιανό για τις σημαντικές πληροφορίες που αποκομίσαμε από την εισήγησή του!