ΕΝΔΟΣΧΟΛΙΚΕΣ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΕΙΣ- ΒΙΩΜΑΤΙΚΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ

Σχολικό έτος 2023-2024

Μιλώντας στα παιδιά για τα συναισθήματα

Δευτέρα 11 Δεκεμβρίου 2023 στις 11:00 π.μ.

2ο Νηπιαγωγείο Κυμίνων

Σας προσκαλούμε την Δευτέρα 11 Δεκεμβρίου 2023 στις 11:00 π.μ., στο χώρο του 2ου Νηπιαγωγείου Κυμίνων όπου θα πραγματοποιηθεί επιμορφωτική συνάντηση γονέων με θέμα τη «Μιλώντας στα παιδιά για τα συναισθήματα».

Οι εκπαιδευτικοί  του 2ου Νηπιαγωγείου Κυμίνων διοργανώνουν τη συνάντηση σε συνεργασία την ψυχολόγο Χριστίνα Κουκουρίκη του προγράμματος «Βοήθεια στο Σπίτι» Χαλάστρας, Κοινωνικός Πολιτιστικός Οργανισμός Δήμου Δέλτα που θα μας εισαγάγει στο θέμα της διαχείρισης των συναισθημάτων των παιδιών.

Στόχος της συνάντησης είναι να δοθεί η ευκαιρία στους γονείς να γνωριστούν μεταξύ τους μέσα από βιωματικές ασκήσεις, καθώς επίσης να συζητήσουν και να προβληματιστούν γύρω από τα συναισθήματα που νιώθουν τα παιδιά, πώς αυτά εκφράζονται  και τι μπορούμε να κάνουμε ώστε να τα διευκολύνουμε να τα διαχειριστούν.

συγκρούσεων αφισα 1 page 0001ΠΑΝΕ ΣΧΟΛΕΙΟ