Συγκέντρωση τροφίμων και ειδών πρώτης ανάγκης για το

» Χαμόγελο του Παιδιού»

Λήψη αρχείου

Ενημέρωση για την εφαρμογή του υποχρεωτικού μέτρου του διαγνωστικού ελέγχου
νόσησης (self test)

10306  ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ

Παράταση εγγραφών σε Νηπιαγωγεία και Δημοτικά Σχολεία για το σχολικό έτος
2021-22

Σας ενημερώνουμε ότι  σύμφωνα με την υπ΄αριθ.   Φ.6/ 31623/Δ1 / , 19-3-2021 του ΥΠΑΙΘ οι εγγραφές μαθητών/τριών στα δημόσια Νηπιαγωγεία και Δημοτικά Σχολεία για το σχολικό έτος 2021-22,  παρατείνονται μέχρι και την Τετάρτη 31 Μαρτίου 2021

ΑΝΑΣΤΟΛΗ ΤΗΣ ΔΙΑΖΩΣΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ

Μετα τις σημερινές ανακοινώσεις και με βάση τα τελευταία μέτρα που εξαγγέλθηκαν η Θεσσαλονίκη τίθεται σε «βαθύ κόκκινο». Αυτό σημαίνει ότι αναστέλλεται η λειτουργία όλων των σχολικών μονάδων εκτός των μονάδων Ειδικής Αγωγής

Από αύριο Πέμπτη, 4 Μαρτίου αναστέλλεται η διαζώσης λειτουργία των σχολικών μονάδων και ξεκινάει τηλεκπαίδευση κατά τις μεσημεριανές ώρες με βάση το ωρολόγιο πρόγραμμα εφαρμόζοταν και στο προηγούμενο καθολικό lockdown.

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2021-2022

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2021-2022

Λήψη αρχείου

ΠΑΡΟΧΗ ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΣΕ ΜΑΘΗΤΕΣ, ΠΟΥ ΣΥΝΟΙΚΟΥΝ ΜΕ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΕ ΕΥΠΑΘΕΙΣ ΟΜΑΔΕΣ

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ 17-2-2021

Σας ενημερώνουμε ότι μετά από απόφαση του Δημάρχου Δέλτα Ιωάννη Ιωαννίδη, την

Τετάρτη 17-2-2021

το σχολείο θα είναι ανοιχτό. Η προσέλευση των μαθητών  θα ξεκινήσει στις 9 πμ.

εξαιτίας των χαμηλών θερμοκρασιών και του παγετού.

Κατόπιν ανακοίνωσης της Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας όλες οι σχολικές μονάδες θα παραμείνουν κλειστές αύριο, Δευτέρα, 15/2.
Το νηπιαγωγείο  θα είναι κλειστό και την Τρίτη, 16/2 λόγω του παγετού με απόφαση του Δημάρχου κ. Γ. Ιωαννίδη .
Για τις μέρες αυτές που το νηπιαγωγείο θα είναι κλειστό, θα πραγματοποιηθεί τηλεκπαίδευση κατά τις μεσημεριανές ώρες σύμφωνα και με τις οδηγίες που είχατε λάβει την περίοδο που ήταν κλειστά τα σχολεία μας λόγω covid.